Aktuality

  Košičania objavujú Novú Šacu

  10. február 2016
  Vedeli ste, že z Novej Šace do centra Košíc je to autom len 15 minút? Bývanie v Novej Šaci Vám daruje pokoj, vyrovnanosť a pohodu mestskej časti, ktorá je občiansky kompletne vybavená. Dostupnosť je porovnateľná ako u iných Košických mestských častí, pričom v dopravnej špičke - vďaka polohe v blízkosti rýchlostnej ceste R2 - je cestovanie rýchlejšie a príjemnejšie ako napríklad z Ťahanoviec alebo sídliska nad Jazerom.

  Mesačne len 60 EUR

  10. február 2016
  Mesačné náklady na správu 1,5 izbového bytu len 60 EUR, 3 izbový byt len 125 EUR !!! Je to možné v bytovom dome po poctivej rekonštrukcii, vďaka zateplenej fasáde, vlastnej kotolni a nízkym poplatkom do fondu opráv. Dá sa bývať za rovnaký peniaz v novom a vlastnom oproti starému alebo prenajatému? V Novej Šaci sa dá.

  Kamerový systém

  10. február 2016
  Kamerový systém monitoruje nie len priestor okolo bytového domu, ale aj vnútorné verejné priestory. To pomôže zabezpečiť nie len váš majetok, ale aj samotné bývanie. O auto zaparkované pri bytovom dome sa nebudete obávať a v pivnici si pokojne odložíte aj drahý bicykel.

  Byty skolaudované

  10. február 2016
  Všetky byty sú skolaudované a kompletne pripravené na predaj. Bez rizika, bez čakania. Investícia je bezpečná, stačí sa nasťahovať. Vyberajte nábytok, listujte v katalógoch o bývaní alebo rovno začnite baliť.

  Fasáda ukončená…

  3. august 2015
  Videli ste už fasádu Novej Šace naživo? Môžete tak spraviť napríklad pri obhliadke vzorových bytov. Na vytvorenie celkového dojmu z bývania v „Novej Šaci“ už nepotrebujete vizualizácie vytvorené počítačom. Najlepším spôsobom je od teraz osobná návšteva v u nás v „Novej Šaci“. Čakáme na Vašu návštevu!

  Môže prísť zima. Kotolňa je pripravená!

  27. júl 2015
  Riešenie Hoval pre vykurovanie sa používa v mnohých prestížnych projektoch po celom svete. Sme radi, že jeho úspornosť a efektivitu budú využívať aj nový majitelia bytov v „Novej Šaci“.

  Posledná vrstva pre položenie podlahy je pripravená.

  20. júl 2015
  V každom byte dokonale rovná vrstva. Byty máme pripravené na položenie podlahy.

  Úplne nová strecha…

  13. júl 2015
  Letný dážď ani prietrž mračien nám neprekáža. „Nová Šaca“ je od dnes pod novou strechou.

  Vstupná brána a vestibul je pripravený!

  6. júl 2015
  Prvý dojem z návštevy „Novej Šace“ je od dnes tvorený aj príjemnou vstupnou bránou a moderným vestibulom. Určite Vás milo prekvapí!

  Zubná ambulancia v Novej Šaci

  29. jún 2015
  Priestor zubnej ambulancie na prízemí „Novej Šace“ je pripravený na odovzdanie.

  Výťah Schindler

  16. december 2014
  Schindler výťahy a eskalátory a.s. je dcérska spoločnosť medzinárodného koncernu Schindler s centrálou vo Švajčiarsku. Je svetovou jednotkou v predaji eskalátorov a európskou jednotkou v predaji výťahov. Tieto výťahy prepravia každý deň jednu miliardu ľudí. K behu po schodoch budete potrebovať pevnú vôľu, pretože poruchy sú pri tejto značke skutočnou raritou.

  Úplne nová vzduchotechnika

  16. december 2014
  Pri kúpe staršieho bytu sa nájomníci pravidelne stretávajú na domovej schôdzi. Tam všetci dvihnú ruku pri hlasovaní o rekonštrukcii ďalších a ďalších súčastí „vybývaného" bytu. Každé zdvihnutie ruky je však sprevádzané navýšením mesačných nákladov. Vyberte si bývanie v „Novej Šaci“ a poznajte svoje náklady hneď. Čakajú Vás len príjemné prekvapenia. Napríklad životnosť novej vzduchotechniky, vodovodu a odpadu je 30 rokov. Aj preto budú obyvatelia „Novej Šace“ spať naozaj pokojne.

  Inštalácia elektrorozvodov

  16. december 2014
  Desiatky kilometrov kabeláže spoľahlivo privedú energiu pre spotrebiče a osvetlenie. Obyvatelia „Novej Šace“ získajú komfort novostavby za cenu starého bytu. Umiestnenie zásuviek a ovládanie osvetlenia je osadené podľa aktuálnych noriem. Kuchyňa je pripravená na plnú záťaž množstva domácich elektro - pomocníkov. Nového suseda, alebo susedu budete musieť pozvať na víno. Spontánne stretnutia pri poistnej skrini neočakávajte.

  Osadenie okien

  16. december 2014
  Výmena okien je ďalší krok pre skutočne úsporné bývanie v bytovom dome Nová Šaca. Montáž plastových okien prebehla v priebehu mesiaca október. Kvalitné okná prinesú okrem tepelnej úspory aj ďalšie benefity. Budúci majitelia určite ocenia ich komfortné ovládanie a zvukovú izoláciu. Tepelný komfort, pohodlie a maximálny pocit súkromia pre všetkých ktorí budú v Novej Šaca doma.

  Nové tehlové priečky, nové dispozičné riešenia

  5. august 2014
  Nových 96 bytov dostalo svoju finálnu dispozičnú podobu. V uplynulých dňoch sme ukončili murárske práce a dokončili priečky na poslednom byte. Na vymurovanie priečok bola ako stavebný materiál použitá tehla. Vytvorením priečok vznikla definitívna skladba ponuky bytov. Ponuka pozostáva zo štyroch typov bytov. Najmenším je prakticky členený 1,5 izbový byt s výmerou 33 m2, o 3m2 viac má druhý - väčší 1,5 izbový byt. Takmer o 30m2 viac má prvý z dvoch variantov trojizbových bytov (3 izbový byt B). Najväčší byt má viac ako 85 m2, tento typ je označený ako 3 izbový byt A. Dispozičné riešenie bytov si môžete viac >

  Stavebné povolenie

  13. jún 2014
  Dňa 12.6.2014 bolo vydané stavebné povolenie na rekonštrukciu bytového domu. Etapa demontáže a búracích prác je definitívne uzavretá. Náš projekt sa presúva do fázy, kedy je stavba očistená od všetkého morálne a technologicky zastaraného. Ostali len časti s vysokou životnosťou. Tieto časti sú teraz pripravené na inštaláciu moderných izolačných materiálov a infraštruktúry.

  Búranie finišuje

  10. december 2013
  V priebehu predchádzajúcich týždňov sme ukončili demontáž a odstránenie starých okien, zárubní a vnútorných výplní. Celkovo sme demontovali viac ako 500 okien. Demontované okná boli rozoberané a sklené tabule odovzdané na recykláciu. Zvyšný stavebný odpad bol vyvezený na skládku stavebného odpadu. Nasleduje demontáž podláh z ôsmich nadzemných podlaží a prízemia. Po ukončení tejto etapy nás čaká posledná etapa búracích prác, pri ktorej bude potrebné kompletne odstrániť starú omietku.

  Búracie práce

  23. október 2013
  Začali sme prípravu dostupného bývania pre takmer 100 záujemcov. Každá komplexná rekonštrukcia začína búracími prácami. Koncom septembra sme sa pustili do čistenia objektu. Nasledovalo odstránenie priečok pôvodného členenia bytov, opätovné vyčistenie pripravovaného objektu a následný vývoz vzniknutého stavebného odpadu. V priebehu mesiaca október prebiehala príprava na kompletnú demontáž výťahu. Začiatkom novembra boli odstránené jeho posledné časti.