O projekte

O projekte

Mestská časť Košice – Šaca je relatívne pokojnou časťou mesta, pretože je dostatočne ďaleko od veľkomestského ruchu, ale dostatočne blízko pre potreby návštevy mesta. Pre spojenie s mestom funguje cestná i koľajová doprava.

Bytový dom Učňovská sa nachádza v zastavanom území mestskej časti Košice – Šaca nadväzujúcom na obytnú zónu. Deväťposchodová nepodpivničená stavba pôvodne plnila funkciu učňovskej ubytovne, neskôr bola využívaná ako administratívny objekt.

Stavba je na rovinatom pozemku, situovaná na južnom okraji Šace, kde je momentálne malá hustota obyvateľstva s ohľadom na to, že sa nachádza v areáli bývalého učilišťa.

Riešenie susedstva so štátnou cestou I/50 je krátkodobou perspektívou, pretože momentálne je v štádiu územného konania rýchlostná cesta R2, kde sa na úseku Šaca – Včeláre bude odkláňať diaľková doprava.

Konštrukčná sústava stavby je skeletová, montovaná s výplňovým murivom, stropy prefabrikované ŽB, plochá strecha.
Rekonštrukciou vznikne v bytovom dome 96 bytov v členení na 72 bytov 1,5 izbových, 8 menších trojizbových a 16 trojizbových. V časti 1. NP sa budú nachádzať, nebytové priestory na predaj. Okrem týchto sa na 1. NP budú nachádzať pivnice a kočikáreň určená pre obyvateľov domu.

Byty po dokončení: verzia A – skolaudovaný holobyt
verzia B – dokončený komplet v štandarde podľa vzorových bytov (sanita, podlahy, dvere, kuchynská linka, dlažby, obklady).

Holobyt:
Bezpečnostné protipožiarné dvere s trojbodovým bezpečnostným zámkom, povrch: tmavý, rozvody vody a kanalizácie pre zriaďovacie predmety v kuchyni, kúpelni a WC, so samostatným vývodom pre práčku (rozvody vody sú ukončené zátkami), vlastný elektromer prístupny so spoločných priestorov, merače teplej a studenej vody umiestnené v bytoch, zásuvkové vývody pre elektrospotrebiče, vývody pre osadenie a spínače svietidiel, okná plastový 5 komorový profil, celoobvodvé kovanie Siegenie – Aubi s mikroventiláciou, izolačné dvojsklo, farebná úprav biela, koeficient tepelnej vodivosti Ug =1,0., priečky – Porotherm, vnútorný parapet plastový biely, vonkajší parapet plechový, tmavá farba, podlahy v bytových jednotkách: samonivelačný poter Baumit Alpha 2000 hr. 2,8 cm.., podlahy na balkónoch a loggiach – protišmyková, mrazuvzdorná keramická dlažba, omietky striekané – vápennocementové Baumit, konečná úprava 1 x biely náter. Príprava tepla a TÚV v spoločnej kotolni s 2 plynovými kotlami v kaskáde zn. HOVAL,
rozvody – TV (UPC + telefon a internet, koaxiálny kábel v každej izbe) a T-Com (TV, internet, telefon – optický kábel v každej izbe).

Štandard:
Byt pripravený k nasťahovaniu, t.j. vnútorné interierove dvere  (viac typov dverí so zárubňami od 88 - 250,- eur / ks podľa výberu klienta)
Kuchynská linka (vzorové byty budú osadené 8 typmi liniek v cene od 450 - 2500,- eur, klient bude mať možnosť si objednať ktorúkoľvek linku pričom mu garantujueme cenu - bez spotrebičov), dokončené kúpelne vrátane zariaďovacích predmetov – kombi wc, umyvadlo, sprcha ( zn. Jika) obklady a dlažby zn. Tubadzin, podlahy chodba: keramická dlažba – Tubadzin, izby: podľa požiadaviek klienta.

Stavba napojená na verejné inžinierske siete vodovodnou prípojkou a novou kanalizačnou, elektrickou a plynovou prípojkou. Vykurovanie stavby je teplovodné. Zdroj tepla – kotol na zemný plyn umiestnený v kotolni na prízemí objektu.

Dopravné napojenie stavby je z Učňovskej ulice. Parkovanie osobných automobilov je zabezpečené na priľahlom parkovisku a na prenajatých plochách. Východne od bytového domu 62 nových parkovacích stojísk na predaj vrátane 6 parkovacích stojísk pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu. Na jestvujúcej prenajatej spevnenej ploche severovýchodne od objektu bude ďalších 63 parkovacích stojísk.

MČ Košice Šaca

Zamestnanie

Infraštruktúrabts merchbts shopbts merch shoparmy bombbts lightstickbts light stickarmy bomb btsbts maniabts merchbts merchandise