Infraštruktúra a občianska vybavenosť

Poloha

Mestská časť je vzdialená 10 kilometrov od Košíc, čo je asi 10 minút cesty autom. Spojenie s mestom je zabezpečené MHD, ktorá je veľmi frekventovaná. Na trase MHD v Šaci sa nachádzajú 4 zastávky, predmetný bytový dom je od prvej zastávky vzdialený asi 200 metrov. Šaca je dopravným uzlom pre okolité obce, takže je odtiaľto veľmi dobré spojenie všetkými smermi. Zastávka autobusov SAD sa nachádza asi 300 metrov od bytového domu.

Úrady

V centre mestskej časti vykonáva svoju pôsobnosť Miestny úrad - samospráva v rozsahu zverenom zákonom SNR o meste Košice č. 401/1990 a štatútom mesta Košice, Obvodné oddelenie Policajného zboru a Mestská polícia – stanica Šaca ▪ Školstvo ▪ V centre Šace je situovaná materská i základná škola a blízko lokality bytového domu sa nachádza aj stredná odborná škola.

Zdravotníctvo

Zdravotnícka starostlivosť je zabezpečovaná Nemocnicou Šaca, a.s., ku ktorej patrí aj ľahko dostupná poliklinika na vstupnom areáli U.S.S. a rozsiahle Fyziatricko - rehabilitačné oddelenie, ktoré má samostatnú budovu v centre. Pediatrickú ambulanciu nájdete blízko centra v budove zdravotného strediska, kde sídlia aj stomatológovia, neurologička, lekárne a optika.

Maloobchod

Táto oblasť je zastúpená supermarketom Fresh so širokým sortimentom tovaru, pričom sa nachádza len asi 200 metrov od miesta bytového domu, v budove nájdete aj poštu, pobočku Slovenskej sporiteľne a kvetinárstvo. V centre Šace na nachádza predajňa maloobchodnej siete Milk – Agro. Výnimkou nie sú ani iné menšie prevádzky - predajne železiarstva, stavebného materiálu, drogérie, pneuservisy alebo čerpacia stanica pohonných hmôt. V príprave sú ďalšie projekty , ktoré skvalitnia a spríjemnia život obyvateľov lokality.

Kultúra a šport

V mestskej časti sú v tzv. Dennom centre vytvorené podmienky pre aktivity mladých mamičiek s deťmi, ale aj pre seniorské kategórie. Len pár metrov od bytového domu láka deti detský areál Medúlik. Nachádzajú sa tu dve kultúrne zariadenia, športový areál vrátane tenisových kurtov a ihrísk na plážový volejbal. Neďaleké hokejbalové ihrisko je v zime využívané na verejné korčuľovanie. V areáli strednej odbornej školy je pre verejnosť v prevádzke veľký krytý bazén. Pre milovníkov golfu nedávno začal prevádzku neďaleký golfový areál Malá Ida. Informácia pre veriacich – v Šaci sa nachádza kostol Rímskokatolíckej cirkvi, kostol Reformovanej cirkvi a Ekumenický dom modlitby a poslednej rozlúčky.

Verejné stravovanie

V Šaci sa nachádza niekoľko reštauračných zariadení, žiadne z nich nie je od bytového domu vzdialené viac ako 1 km.bts merchbts shopbts merch shoparmy bombbts lightstickbts light stickarmy bomb btsbts maniabts merchbts merchandise